Szkoła Podstawowa
tel. 65-5734-141
fax. 65-5734-142
Gimnazjum
tel. 65-5734-900
Jesteś tutaj: Strona domowa

,,WZOROWA ŁAZIENKA’’ - 5.EDYCJA - 5.MIEJSCE - 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH

 

Piątka to szczęśliwa liczba dla naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza: W 5.edycji programu edukacyjno-społecznego ,,Wzorowa łazienka’’, którego celem była poprawa warunków sanitarnych w polskich szkołach podstawowych i umożliwienie uczniom dostępu do czystych, higienicznych szkolnych łazienek, edukacja i popularyzacja wiedzy z zakresu higieny oraz promocja środków czystości marki Domestos, zajęliśmy 5.miejsce, zdobywając nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych z przeznaczeniem na odświeżenie szkolnych toalet.

więcej...

Nasza Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli uczestniczy w 5. edycji programu

WZOROWA ŁAZIENKA,
której celem jest poprawa warunków sanitarnych w polskich szkołach podstawowych
i umożliwienie uczniom dostępu do czystych, higienicznych łazienek w szkołach,
edukacja i popularyzacja wiedzy z zakresu higieny oraz promocja środków czystości marki Domestos.

więcej...

Czytelnictwo uczniów klas I-VII Szkoły Podstawowej
im. Adama Mickiewicza w roku szkolnym 2017/2018


Uczniowie klas I-VII naszej Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2017/2018 wypożyczyli z naszej Biblioteki 3078 woluminów, w tym 1637 lektur szkolnych i 404 książki popularnonaukowe, odwiedzając wypożyczalnię Oddziału dla Dzieci i Młodzieży 3064 razy. Statystyczny uczeń odwiedził w tym okresie naszą Bibliotekę 8 razy i wypożyczył 8 książek, w tym 4 lektury i 1 książkę popularnonaukową.

Najaktywniejsi czytelnicy uczęszczali do klasy Ic - statystyczny wychowanek p. Doroty Jeleńskiej, która w szczególny sposób dbała o rozwój czytelnictwa wśród swoich uczniów, wypożyczył w ciągu minionych 10 miesięcy aż 20 książek. Najrzadziej odwiedzali Bibliotekę uczniowie klasy VIa - statystycznie każdy szóstoklasista z klasy a wypożyczył w okresie od września do czerwca zaledwie 4 książki.

Czytelnictwo uczniów klas I-VII w roku szkolnym 2017/2018 w porównaniu z rokiem szkolnym 2016/2017 wykazało tendencję spadkową, a przyczyny tego stanu rzeczy należy upatrywać w poziomie czytelnictwa siódmoklasistów, którzy we wrześniu 2017 roku dołączyli do grona uczniów naszej Szkoły.
 
Analizę statystyczną sporządziła Dobrochna Błażejczak.

 

 

 

QUEST ,,POGORZELSKIE PROFESJE - NIE TYLKO WSPÓŁCZESNE’’


W niespełna cztery lata po uruchomieniu pierwszego w historii Pogorzeli questa - ,,Znani pogorzelanie zapraszają na spotkanie’’ -  nasze miasteczko doczekało się kolejnej questowej ścieżki. Inspiracją do stworzenia pierwszej tego typu gry terenowej w 2014 roku stały się dla p. Dobrochny Błażejczak biogramy znanych pogorzelan opracowane przez uczniów naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza biorących udział w projekcie ,,Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan’’ pod kierunkiem pp. Grażyny Hadryan i Marioli Wawrockiej.
 
6052030015

4093490712

eubacterium 

Drugi pogorzelski quest zawdzięcza natomiast swoje istnienie reformie edukacji. W nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego przewidziano bowiem zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów klas VII, które w naszej Szkole prowadzi pedagog szkolny, p. Katarzyna Harasim. To ona wpadła na pomysł przekazania siódmoklasistom wiedzy dotyczącej zawodoznawstwa w nietypowy sposób. Aby wcielić w życie swoją koncepcję, zwróciła się z propozycją współpracy do autorki pierwszego pogorzelskiego questa, która posiadała już pewne doświadczenie w zakresie tworzenia tego typu gier terenowych.

Prace nad wyznaczeniem trasy, napisaniem tekstu, przygotowaniem skarbu w postaci pieczęci trwały ponad trzy miesiące. Nieoceniona okazała się wówczas pomoc p. Aleksandry Warczyńskiej, która jest starszym specjalistą ds. informacji turystycznej i regionalnej z Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Efektem współpracy nauczycielek naszej Szkoły jest quest pt. ,,Pogorzelskie profesje - nie tylko współczesne’’, który prowadzi szlakiem zawodów i profesji wykonywanych przez  mieszkańców Pogorzeli oraz przez postacie na różne sposoby związane z miastem. Został on wydany, tak jak i ,,Znani pogorzelanie zapraszają na spotkanie’’,  w popularnej serii ,,Wielkopolskie Questy’’ pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Questotwórczynie mają nadzieję, iż dzięki nowej grze terenowej przekażą naszym uczniom w atrakcyjnej formie nie tylko dawkę wiedzy zawodoznawczej, ale także dostarczą im rozrywki i emocji towarzyszących znalezieniu skarbu.

więcej...

,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM’’

 
W naszej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza kolejny rok - w okresie od 8 września 2017 roku do 19 czerwca 2018 roku - trwała akcja głośnego czytania uczniom klas I, II i III.

Relacje z czytelniczej akcji w I półroczu dostępne są tutaj:

/sppogorzela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=320:wychowanie-do-wartosci-przez-czytanie&catid=2&Itemid=145

6133893598

/gostyn24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/589_pogorzela/43055_panie_czytaly_dzieciom_panowie_jakos_sie_nie_garneli.html

więcej...

Strona 1 z 23

Dziennik elektroniczny

e-dziennik

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

logo landing

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wszyscy
16
772494
(636) 634-9113