7196427907 preavowal

O FILMIE

„Wielką ucieczkę” zekranizowaną przez Hollywood w 1963 z główną rolą Steva McQueena zna cały świat, my odkrywamy przed wami jej nieznaną historię, wydarzenia które działy się w mieście Szczecin.

Seanse na czerwiec 2015

5-6-7.06. Kraków - Krakowskie Centrum Kinowe ARS - spotkanie ze scenarzystą i reżyserem Andrzejem Faderem

15.06 - Gorzów Welkopolski,

18.06 Gdańsk i Opole,

25.06 Gdynia i Centrum Kultury- Grodzisk Mazowiecki,

Plansza z grudniowych pokazów w sieci Kin Helios.


Reżyser filmu Andrzej Fader został (814) 963-2833 za film "Wielka ucieczka na Północ"

Do Stalagu Luft III trafiają szczególnie "trudne" przypadki. Lotnicy, którzy pomimo kar uparcie podejmują próby ucieczek, by znów stanąć w szeregach oddziałów powietrznych RAF-u. Początkowo są to głównie Brytyjczycy, później także obywatele USA, Australii, Nowej Zelandii, Kanady i krajów europejskich takich jak Polska.

Grupa więźniów ucieka wykopanym tunelem z najlepiej strzeżonego obozu III Rzeszy - Stalagu Luft III - ponad 200 km od Szczecina. Dwóch norweskich lotników Per Bergsland i Jens Müller wybierają Szczecin. We Francuskim domu publicznym szukają kontaktu przerzutowego. Do miasta dociera również Anglik Harry Day i Polak Paweł Tobolski w mundurze Luftwaffe. Ich jedyną szansą jest siostra Polaka, mieszkająca w niemieckim Szczecinie. Trwa wyścig z czasem.

„Wielka Ucieczka na Północ” to fabularyzowany dokument akcji , od pierwszych minut filmu trzymający widzów w napięciu. Heroiczny wysiłek lotników RAF pokazuje nam odwieczną potrzebę wolności i cenę jaką trzeba zapłacić by tę wolność odzyskać.

Plakat do filmu przygotował Andrzej Pągowski- mistrz i klasyk polskiego plakatu filmowego, który był obecny na pierwszym pokazie w Szczecinie.

Pierwszy pokaz (kolaudacja) dla koproducentów, partnerów i niezwykłych gości honorowych miał miejsce w Szczecinie w kinie Helios w rocznicę 70 lat Wielkiej Ucieczki i wydarzeń w Szczecinie.

Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć rodziny głównych bohaterów z Norwegii, przedstawicieli Ambasady Brytyjskiej i Ambasadora Norwegii. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu, który otrzymaliśmy od Ambasadora Norwegii.

Film został pokazany w Gdyni - więcej informacji (252) 904-1411

Kolejnym etapem są pokazy w kinach studyjnych w Polsce, Anglii i Norwegii.

Sense w kinie Zamek na zamówienie dla grup i szkół
tel.
+48.607 211 500 e-mail:info@thegreatescape.szczecin.pl 

Producent: Magnolia Management Group
Główny koproducent: Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film / Drugi koproducent: Miasto Żagań

Budowę strony sfinansowała firma CSL

KONTAKT: Kierownik produkcji / Agnieszka Fader : +48.607 211 500, e-mail: info@thegreatescape.szczecin.pl